29
Haz

Büyük hazırlıklar yaparak ve geniş bütçeler ayırarak katılım gösterdiğiniz fuarlarda ziyaretçilerinizi etkilemek elbette öncelikli hedefiniz olmalıdır. Bunun için fuarda ziyaretçiyi etkilemenin yolları neler sorusunun yanıtını çok iyi öğrenmeniz ve harfiyen de uygulamanız gerekiyor. Ziyaretçilerinizi etkileyebilmeniz için öncelikle standınızın ilgi çeken bir görünüm sergilemesi şart! Aynı zamanda tanıttığınız ürün ya da hizmete de uygun olmalıdır.

Standınıza gelen ziyaretçileri karşılamanız ve ağırlamanız için gerekli alan stand modelinde mevcut olmalıdır. Hiçbir ziyaretçi tanıttığınız ürün ya da hizmetle ilgili bilgiyi koridorda almak istemez. Bu nedenle fuarda ziyaretçiyi etkilemenin yolları dendiğinde önceliğiniz her daim ideal formda bir stand modeli seçmenizdir.

Standınızda İlgi Çeken Bir Aktivite Düzenleyin

Ziyaretçileri onlarca farklı rakibiniz arasından çekip alabilmek için ilgi çeken bir aktivite de düzenleyebilirsiniz. Basit bir çekiliş ya da dikkat çeken bir tanıtım aktivitesi çok daha fazla sayıda ziyaretçiye ulaşmanız anlamına gelir. Potansiyel müşterilerinizi mutlu etmek ve aynı zamanda kısıtlı zamanda yaptığınız tanıtım çalışmasını desteklemek için katalog ya da broşür de vermeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Ayrıca ürün ya da hizmetinizi tanıtırken kullandığınız malzemelerin de kesinlikle belirli bir kalite düzeyinin üzerinde olması gerekir. Bu arada fuar alanlarının iç ve dış bölümlerinde reklam alanları bulunur. Mutlaka bir bütçe ayırarak bu reklam alanlarından siz de kiralamalısınız. Bu sayede akılda kalıcı bir fuar etkinliği çalışmasına imza atabilirsiniz.