23
Haz

Fuarlar tüm firmalar için sadece bir tanıtım sahası değildir. Aynı zamanda bir rekabet alanı da olduğundan en fazla ziyaretçiyi çekmek, fuar etkinliklerinde firmaların temel hedefleri arasında yer alıyor. Elbette fuar standının firma imajında tesiri de oldukça büyük. Seçilen standın mutlaka firmanın imajına uygun bir görünüme sahip olması gerekir.

Vasat görünümde ya da kalitesiz bir fuar stand modeli ile bir fuara katılmak yerine fuarda hiç yer almamayı seçmek daha doğru olacaktır. Çünkü uzun yıllar çeşitli çalışmalar ile oluşturulan marka imajının bu fuarda yanlış stand nedeniyle yerle bir olması mümkün olabilir. İşte bu noktada fuar standının firma imajında tesiri daha net anlaşılabiliyor.

Stand Modeli Marka Prestijine Uygun Olmalı

Özellikle çeşitli sektörlerde lider konumda olan ya da büyüme hedefleri olan firmaların bu konuda diğer firmalardan çok daha titiz davranması gerekir. İnsanların aklında kalan marka imajında seçilen standların etkisinin sanılandan çok daha fazla olduğunu belirtebiliriz. Ayrıca akılda kalma noktasında da bu ürünlerin belirleyici bir etkisi var.

İlgi çeken standlar ya da ilginç görünümlü standlar fuarlardan sonra da akıllarda uzun süre kalabiliyor. Bu noktada marka bilinirliği konusunda da söz konusu platformların etkili olduğu sonucuna varılabilir. Markanızın imajına en uygun fuar stand modellerini ürünle