13
Haz

Firmalar için son derece etkin bir rekabet sahası olan fuar etkinlikleri aynı zamanda potansiyel müşterileri reel müşteriye dönüştürmek için de gayet ideal alanlardır. Ancak elbette en güçlü rakiplerin bir araya geldiği bu sahada dikkat çekmek kolay değil. İşte bu noktada mercek altına almanız gereken husus fuar standının firma imajında etkisi oluyor. Seçtiğiniz fuar standı, fuardaki başarınızda belirleyici bir unsura dönüşebiliyor.

Öncelikle standın insanların nazarında marka imajı ile çok yakından bağlantılı olduğunu asla unutmayın. Dolayısıyla fuar standının firma imajında etkisi çok büyük ve hafızada kalıcı olan bir standın tercih edilmesi gerekiyor. Fuar alanlarında insanlar öncelikle ilgilerini ya da dikkatlerini çeken stantlara yöneliyor. Bunu sağlamak için de nasıl bir stand modeli ile fuara katılım gösterdiğinizi titiz bir değerlendirme ile belirlemeniz lazım.

Fuar Standınız İmajınıza Uygun Olmalı!

Öncelikle stand modelinin marka imajınıza uygun olması gerektiğini belirtmeliyiz. İnovasyon imajına sahip bir firmanın son derece vasat bir standa tanıtım yapması nahoş ve yanlış bir durum olarak değerlendirilir. Aydınlatma firmalarının farklı stilde aydınlatma çalışmasına uygun olmayan bir standı asla seçmemesi lazım.

Bu örnekler imaj ve stand arasındaki bağlantıyı çok daha net bir şekilde anlamanıza olanak tanıyacaktır. Elbette yenilikçi bir anlayışla dizayn edilmiş, markanın imajı ile birlikte ürün ya da hizmetlerine de uygun olan bir tasarımın tercih edilmesi gerekir.