28
Nis

Fuar organizasyonları katılım gösteren firmalar için eşsiz bir platform. Çünkü yeni proje ve ürün tanıtımlarını yapmaktan çok daha fazlasını sunan bu organizasyonlar markalar için farklı bir reklam alanı da olabiliyor. Aynı zamanda marka bilinirliğinin artması açısından da tüm büyük markaların kendi sektörlerine yönelik olan fuarlara katılmaya çalıştığı biliniyor. İşte bu noktada da devreye fuar standı yapan firmalar giriyor.

Markalar fuarlarda öncelikle dikkat çekmek isterler. Kısıtlı bir zaman dilimi içerisinde ne kadar geniş bir kitleye ulaşırlarsa fuarın markalara getirisi de o denli yüksek olur. Bu nedenle ilgi çekecek bir fuar standına gereksinim duyarlar. Fuarlarda ziyaretçiler dikkatlerini çeken stantlara yönelir. Dolayısıyla fuar standı oldukça mühim!

Özgün Fuar Standı Modellerini Seçin

Markalar da fuarlardan önce fuar standı yapan firmalar ile görüşerek kendi markalarına özel stand tasarımları hazırlanmasını isteyebiliyor. Bazı markalar da hazır modüler stand modelleri arasından seçim yapmayı tercih ediyor. Ancak büyük ve gösterişli fuarlar için özgün standların tercih edilmesi elbette tüm markalar için çok daha avantajlı olacaktır.

Ülkemizde fuarlara sıra dışı dizaynlara sahip olan standlar hazırlayan şirketler de mevcut. Elbette fuar standı markaların da imajını destekleyen bir stilde hazırlanmalıdır. Bazı durumda teşhiri yapılan ürünlere ya da tanıtımı yapılan hizmetlere yönelik, özel tasarımlar da geliştirilebiliyor. Bunu yapan şirketlere ulaşılması markaların ciddi avantajlar elde etmesini sağlayabiliyor.

Zira tamamen özgün ve markaya özel standlar yapan firmalar sektörlerde lider konumda olan markaların da önceliği haline geldi. Çünkü günümüzde fuarların artık tanıtımdan çok daha fazlasını markalara kazandırdığı noktasında bir farkındalık oluştu. Haliyle tercih edilen standın önemi de arttı. Şirketler bu markalar için hazırladıkları standların kurulumunu da gerçekleştirerek kullanıma hazır bir şekilde teslim edebiliyor.

Bu sayede markaların fuara tam olarak hazırlanabilmesi de mümkün oluyor. Artık global düzeyde de bu tür organizasyonlara ilgi çeken standların damga vurduğu unutulmamalıdır. Fuarlar sona erse dahi günlerce standı ile dikkat çeken markalar gündemde kalabiliyor. Bu açıdan da kullanılan stand modeli marka bilinirliğine ciddi katkılar sağlıyor.