18
Haz

Son yıllarda büyük bir değişime girerek çok daha dikkat çekecek bir form kazandı. Ancak tasarım noktasında bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bu konuda fuar standı tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun yanıtının, mimarlar, iç mimarlar ve 3D görselleştirme uzmanları tarafından biliniyor olması gerekiyor. Öncelikle dikkat çekmesi için dizayn edilen standın firmanın kurumsal kimliğinin önüne geçmemesi gerekir.

Elbette fuar standı tasarımı yapılırken nelere dikkat edilmelidir sorusunun tek yanıtı bu değil. Aynı zamanda tasarımın firmanın imajını da desteklemelidir. Bununla birlikte teşhir edilecek ürünlerin ya da tanıtımı yapılacak olan hizmetlerin de rahatlıkla teşhir edilmesini sağlayabilmelidir. Ayrıca farklı dekorasyon da ışıklandırma çalışmalarına da uygun olmalıdır.

Fuar Standı Nasıl Olmalı?

Stand modelleri dizayn edilirken gerektiğinde ek parçaların ilave edilebilmesine de uygun olmalıdır. Çünkü firmalar kendileri için bir stand dizayn edilmesini istediklerinde bu standın pek çok farklı etkinlikte kullanılması söz konusu olabiliyor. Bu durumda gerektiğinde broşür dağıtma ya da satış gibi ek alanlara da ihtiyaç duyulabiliyor.

Tasarımın fuarda ayrılan alanı en doğru ve etkin şekilde kullanacak bir yapıya sahip olması gerektiği de unutulmamalıdır. Ziyaretçilerin standa gireceği bölümün de önceden hesaplanması önemli detaylar arasında yer alıyor. Elbette firmanın kurumsal kimliğinin önüne geçmemek kaydıyla dikkat çeken bir tasarıma sahip olması da beklentileri karşılaması bakımından önem taşıyor. Tüm bunlara uygun bir stand çok daha kullanışlı olacaktır.