26
Nis

Yurt dışında düzenlenen fuarlar firmalar için büyük atılımlara imza atmanın ilk adımı olabiliyor. İşte bu nedenle fuar stand tasarım yurt dışı söz konusu olduğunda çok daha büyük bir önem arz ediyor. Nasıl bir stand modeli ile fuara katılım göstermeniz gerektiği konusunda ve aynı zamanda fuar satandı firmasının seçimi noktasında sizlere bazı önerilerimiz olacak. Öncelikle firma seçiminden başlayalım.

Tercih ettiğiniz fuar standı firmasının yurt dışı fuarları takip ediyor olması gerekiyor. Çünkü yurt dışında bu tür organizasyonlar bambaşka bir atmosfere sahip olabilir. Her şeyden önce bu fuarlarda ticari açıdan rekabetin rengi çok farklı olabilir. Nasıl bir stand ile dikkat çekebileceğiniz hususunda, size bu standı sağlayan firmanın bilgi ve deneyim sahibi olması gerekiyor.

Yurt Dışı Fuarlarda Stand Seçimi

Size doğru seçenekleri sunabilmesi için de profesyonel bir firma olması önemli bir husustur. Dolayısıyla yurt dışı fuarlarda seçtiğiniz firmanın kesinlikle bu beklentilerinizi karşılaması gerekir. Stand noktasında ise tercihinizi her zaman modern ve dizaynı ile dikkat çeken bir modelden yana yapmalısınız. Bu noktada tasarım büyük bir önem taşıyor. Çünkü standın tasarımının mutlaka markanıza uygun olması ve markanızın genel imajını da desteklemesi gerekir.

Elbette kullanışlı olması da önemli bir faktör. Örneğin bir gözlük firmasının katılacağı yurt dışı fuarda ürün teşhiri hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalardan daha önemlidir. Amacınız ise çok sayıda ürün teşhiri yapmaktan ziyade az sayıda ancak özgün ve iddialı ürünlerin teşhiri olmalıdır. Kullanacağınız standın da bu hedefe uygun olması gerekir.

Ülkemizde düzenlenen fuarlarda kullanılan fuar stand tasarım yurt dışı fuarlar için uygun olmayabilir. Yurt dışında fuarcılık alanında muazzam bir aktivite örneği sergileyen ülkeler de var. Eğer bu ülkelerden birinde düzenlenen bir organizasyona katılım gösterecekseniz, markanızın onlarca rakip arasında sönük kalmaması için sıra dışı ve ilgi çeken bir stand kullanmanız gerekir. Bu noktada beklentinizin ancak profesyonel bir tasarım firması tarafından karşılanabileceğini unutmayın. Yurt dışı fuarlar için stand seçiminizi profesyonel firmaların sunduğu alternatifler arasından yapmaya özen gösterin.