23
Nis

Markalar için tanıtım ve prestij yenileme sahası olan fuarlar aynı zamanda bir reklam platformudur. Bu nedenle tüm markalar katılım gösterecekleri fuarlar için kullanacakları standları özenle seçmeye dikkat ediyor. Ülkemizde ise fuar stand tasarım firmaları sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak her sektörde olduğu gibi fuar stand alanında da firmaların aynı kalitede hizmet verdiğinden elbette söz edilemez. Bu noktada firmaları iki farklı kategoride değerlendirmek mümkün.

Bunların ilki yeni ve fark yaratan fuar standları sunabilen firmalar, diğer grup ise sadece klasik stand modellerini temin edebileceğiniz firmalardır. Markalar fuar organizasyonlarında prestijlerine yakışacak ve aynı zamanda verimli bir çalışma gerçekleştirebilecekleri bir stand modelini istediklerinde tercihlerini ilk grupta yer alan fuar stand tasarım firmaları yönünde kullanıyor. Bu sayede beklentilerine uygun bir stand modeli bulma istekleri de karşılanıyor.

Hangi Fuar Stand Firması Seçilmeli?

Özellikle yurt içinde ya da yurt dışında düzenlenen önemi fuarlara katılım göstermeyi planlayan markaları zorlu bir araştırma evresi bekliyor. Çünkü bu markalar seçtikleri stand modelinin son derece önemli olduğunu biliyorlar. Standların öncelikle ilgi çekme noktasında doğru dizayn edilmiş olması lazım. Yani tasarım büyük önem taşıyor. Yenilikçi bir anlayışla hazırlanan tasarımların daha fazla dikkat çektiği ise biliniyor.

Ayrıca fuarda markaya ayrılan alanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlayan bir tasarım olması da önemli olan faktörler arasında yer alıyor. Ölü alan olarak tabir dilen ve kullanılamayan bir alanın olmaması, en verimli kullanım için ön koşuldur. Bu noktada da beklentiyi karşılayabilecek standlar sunabilen stand tasarım firmaları sayısı bir hayli azalıyor.

Markanın tanıtımına mazhar olacak ürün ya da hizmetlere uygun bir standın seçilmesi gerektiğini de unutmamak lazım. Marka imajı ya da marka prestiji hususunda lider konumda olan tüm markalar stand seçimlerinde bu konuya büyük önem vermeli. Zira ürün ya da hizmete uygun dizaynlar hazırlayabilen firmalar, bu alanda profesyonelleşmiş ve derin bir tecrübeye sahip olanlardır.

Firma seçiminin doğru yapılması, markaların fuarlar için hedefledikleri başarıya ulaşmalarını sağlayacak yolu yarı yarıya kısaltır. Çünkü stand aynı zamanda markanın reklamıdır.