25
Nis

Global dünyanın değişkenlerine ayak uydurmak, büyümek ve büyük kalmak isteyen firmalar için kaçınılmazdır. Bu değişkenlerin en net şekilde kendini gösterdiği platformlar ise düzenlenen yurt içi ve yurt dışı fuarlar oluyor. Ticari dünyada gelinen nokta, fuarları sadece bir tanıtım etkinliği olmaktan çıkardı. Artık bu organizasyonlar firmalar için bir yükseliş ya da kırılma noktası olabiliyor. İşte bu nedenle fuar stand tasarım büyük önem taşıyor.

Firmalar için fuar organizasyonlarında tanıtım yapmaktan çok daha fazlasının hayata geçirilmesi gerekiyor. Örneğin marka bilinirliğini sağlamak en önemli hedeflerden biridir. Bu alanda gerekli çalışmaları gerçekleştirmiş bir firma olduğunuzu düşünmeyin. Marka bilinirliği noktasında hafızalarda edindiğiniz yeri daimi olarak korumanız da gerekiyor.

Dolayısıyla marka bilinirliği noktasına çizilen imaja uygun bir fuar stand tasarım modeli ile bu organizasyonlara katılım göstermeniz oldukça mühim. Peki, standların tasarımında nelerin göz ardı edilmemesi gerekir? Elbette önceliğiniz prestijinizi korumak olmalıdır. Prestijli bir marka imajına sahip olan firmanın katılım gösterdiği fuarda dizaynı basit ve standı kalitesiz olan bir görünüm sergilemesi, söz konusu fuar organizasyonunda istenen tanıtımın başarılı şekilde yapılmasını sağlayabilir.

Fuarlarda Başarının Göstergesi Tanıtım mı?

Ancak bu fuar o firma için bir kırılma noktası olacaktır. Çünkü seçtiği stand maalesef marka prestijine uygun değildir. Sadece bu örnek dahi fuarlarda tercih edilen standların önemini çok daha net bir şekilde ortaya koyuyor. Hedefinizi yüksek tutmaktan kaçınmayın. Gayet kolay bir şekilde profesyonel tasarım hizmeti veren firmalara ulaşabilir ve dizayn harikası bir stand ile tüm fuarlara katılım gösterebilirsiniz.

Hangi ürün ya da hizmet alanında faaliyet gösterdiğinizin seçtiğiniz stand ile ilgili olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Oysa arada oldukça yakın bir bağ var. Bir konut projesinin tanıtımı için seçtiğiniz standın konfor mesajı verip vermediği sizce önemli değil mi? Bir otomobil tanıtımı için katılım gösterdiğiniz fuarda, seçtiğiniz standın yenilikçi bir imaj çizip çizmemesi önemsiz mi?

O halde standların ön plana çıkarılan ürün ya da hizmete uygun olması şart. İşte bu nedenle marka prestijinizi riske atmayın, fuarlardan önce araştırma yaparken size sunulan stand modelleri ile yetinmeyin!