22
Nis

Artık tüm fuarlarda çok daha şık ve etkileyici stand modellerini görmeye başladık. Elbette fuarlar halk için yeni ürün ve hizmetler hakkında bilgi alınabileceği, uygun fiyatlarla alışveriş yapılabileceği bir platform olsa da firmalar açısında durum çok daha farklı! Katılım gösteren firmalar nezdinde bu platformlar ticari bakımından bir rekabet sahasıdır. Haliyle kullanılan fuar stand sistemleri de bu rekabette firmaların bir adım öne çıkması için ideal durumda olmalı.

Öncelikle ülkemizde artık fuar stand sistemleri modellerini bir hayli geniş bir seçenek yelpazesine kavuştuğunu belirtmek gerekiyor. Bu seçenek yelpazesinde firmaların imajlarına ya da tanıtımını yapacakları ürün ve hizmetlere en uygun görünümü sergileyen tasarımlar da mevcut. Fakat elbette bu bakımda fuar standları hizmeti sunan her firmanın da beklentileri tam olarak karşıladığından söz edilemez.

Fuar Stand Sistemleriyle Fark Yaratmanın Yolu

Özenle dizayn edilen ve imalatı da kusursuz bir işçilik ile gerçekleştirilen stand modellerini sunan firmaların sayısının bir hayli az olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden yurt içi ya da yurt dışı fuarlara katılım göstermek isteyen firmaların mutlaka seçimini profesyonellikten yana yapmaları gerekir. Neticede büyük emekler ve zorlu projeler ile oluşturduğunuz marka imajınızın korunması için de beklentilerin de üzerinde bir tasarım ile fuara katılmanız şart.

Fuarların sadece bir tanıtım sahası olmadığı aynı zamanda marka reklamı için de muazzam bir platform olduğu unutulmamalıdır. Elbette bu önemli organizasyonları en verimli şekilde değerlendirebilmek için de seçilen stand sistemleri beklentileri karşılamalıdır. Bu beklentiler arasında her firma için geçerli olan ortak özelliklerle birlikte markalara özel beklentiler de olabilir.

Örneğin inovasyon özelliği ile marka bilinirliği sağlayan bir teknoloji firmasının klasik bir fuar standı ile herhangi bir fuara katılım göstermesini bekleyemeyiz. Markanın ön plana çıkan özellikleri fuar standlarına da mutlaka yansımalıdır. Bunu sağlayacak olan da elbette profesyonel stand hizmetleri veren isimler oluyor. Bu firmalar yurt içi ve yurt dışı fuarları yakın markaja alarak markalara yönelik özel dizaynlar hazırlayabiliyorlar. Haliyle ortak beklentilerin de ötesinde, firmalara özel beklentileri karşılayabilen dizaynlar ortaya koyabiliyorlar.