21
Nis

İlgi çeken görünümü ve kaliteli işçiliği ile dikkat çeken bir stand, katıldığınız tüm fuarlarda ziyaretçileri bir mıknatıs gibi çekecektir. Markanızın imajını destekleyecek bir fuar standına sahip olmanız için profesyonel bir hizmet anlayışına sahip olan fuar stand kurulum firmalarını seçmeniz gerekiyor. Bu durumda karşınıza çok ayıda firma ve aynı zamanda çok sayıda stand modeli çıkacak.

Tercih yapmadan önce fuarda markanızın nasıl bir imaj ile mevcudiyetini sağlayacağınızı belirlemenizde fayda var. Öncelikle fuar stand kurulum hizmeti veren şirketin sizin markanıza ve aynı zamanda markanızın imajına hakim olması gerekir. Bu doğrultuda bir stand modelinin hazırlanabilmesi için kalitenin ne denli önemli olduğunun da bilinmesi gerekiyor. Dolayısıyla profesyonellik fuar standları hazırlayan ya da kurulumunu yapan şirketlerin mutlaka sahip olması gereken bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Nasıl Bir Fuar Satndı Seçilmeli?

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise size sunulan stand modelinin dikkat çekiyor olmasıdır. Çünkü onlarca farklı rakip ile aynı sahada tanıtım yapacak ve dolayısıyla daha başarılı bir fuar çalışmasına imza atmak isteyeceksiniz. Rakiplerinizin arasından fark edilmenizi sağlayan ise standlardır. Dolayısıyla sıradanlıktan uzak, farklı ve etkileyici bir dizayna ihtiyacınız olacak.

Aynı zamanda stand modelinin her türlü ışıklandırma çalışmasına da uygun olması gerekir. Hatta özel ışıklandırma projelerinin hayata geçirilebileceği bir dizayn, beklentilerinizi çok daha fazla karşılar. Ürün ya da hizmet tanıtımının ziyaretçiler açısından da konforlu bir şekilde yapılmasını sağlaması da bir stand modelinden beklentileriniz arasında yer almalıdır. Zira standın kurulum aşamasının da önemli olduğu bilgisini aktarmak isteriz.

Tüm bu beklentileri karşılayabilecek profesyonel şirketlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak şirketler arasından seçim yaparken fuar organizasyonlarına gerek ülkemizde gerekse yurt dışında ne oranda hakim olduklarını ya da takip ettiklerini de bilmelisiniz. Çünkü özellikle yurt dışı fuarlar söz konusu olduğunda sizin çarpıcı bulduğunuz bir stand dizaynı oldukça sönük kalabilir. Bu nedenle yurt dışında düzenlenen tüm fuarları takip eden şirketler, hangi stand modellerinin hangi ülkelerde daha farklı bir görünüm aldığı konusunda da bilgi ve tecrübe sahibi olabiliyor.